ERC grant proposal writing workshop

On

Hello All!

I was notified of the workshop for ERC proposal writing to be organized in Warsaw on 7th May. If people are interested, feel free to register and attend. I was personally there last year and it was helpful.

I am attaching the email content here:
 

Szanowni Państwo,                                                                                                                                                                                                                                           

Przesyłamy poniżej informację o organizowanym przez nas szkoleniu z uprzejmą prośbą o jej rozpowszechnienie w Waszych kanałach komunikacji, a także przekazanie wiadomości potencjalnie zainteresowanym osobom.

Z poważaniem,

Biuro ds. Doskonałości Naukowej PAN

 

 

Biuro ds. Doskonałości Naukowej Polskiej Akademii Nauk w dniu 7 maja 2019 r. w godz. 9.00-15.00 organizuje warsztaty dla naukowców planujących ubiegać się o granty Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC).

Celem spotkania jest dostarczenie potencjalnym kandydatom informacji o tym, jak przygotować skuteczny wniosek i efektywnie zaplanować proces przygotowania aplikacji tak, by zmaksymalizować swoje szanse na otrzymanie grantu.

Spotkanie poprowadzi przedstawiciel Enspire Science, izraelskiej firmy konsultingowej specjalizującej się w doradztwie i szkoleniach dotyczących wniosków naukowych o granty unijne. Do Warszawy przyjedzie Yoram Bar-Zeew, dyrektor zarządzający firmy, mający ponad 20-letnie doświadczenie w obszarze realizacji i konsultacji grantów. Tego typu szkolenia są organizowane komercyjnie, a ich koszt osobowy sięga zwykle kilkuset euro. Nasze wydarzenie jest bezpłatne, natomiast niezbędna jest rejestracja.

Warsztaty są skierowane do naukowców zainteresowanych złożeniem aplikacji ERC w konkursach Starting lub Consolidator w 2019 lub 2020 roku. Warsztaty będą prowadzone w języku angielskim. Oprócz części ogólnej 10 naukowców z najbardziej zaawansowanymi projektami badawczymi będzie mogło skonsultować się online ze specjalistą Enspire Science.

 

Formularz rejestracyjny jest dostępny tutaj.

 

Rejestracja zostanie zamknięta w dniu 24 kwietnia. E-mail z potwierdzeniem i dalszymi szczegółami dotyczącymi wydarzenia zostanie wysłany do uczestników najpóźniej 26.04.2019, ok. godz. 12:00.

 

Liczba miejsc jest ograniczona. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wyboru uczestników warsztatów. Wybór zostanie dokonany na podstawie informacji podanych w formularzu rejestracyjnym.

 

Więcej informacji + agenda: https://informacje.pan.pl/index.php/informacje/materialy-dla-prasy/2594-wznies-wniosek-ponad-przecietnosc-warsztaty-erc-z-enspire-science


Enspire Science – izraelska firma specjalizująca się w konsultacji i szkoleniach dotyczących wniosków naukowych o granty unijne. Zajmuje się głównie komercyjną pomocą przy tworzeniu wniosków do Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC), organizuje panele próbne dla uczestników II etapu, ale także obsługuje administracyjnie sfinansowane projekty. Pomagała imponującej liczbie jednostek, od Uniwersytetu Sztokholmskiego, Trinity College w Dublinie po Uniwersytet w Bordeaux.