Rate this
Rohan Soman's picture

Hello!

Here is a announccement of ERC proposal writing workshop conducted by the Center of Excellence of PAN. The email is in Polish, but the seminars and counselling will be in English.

Also, there is a possibility of the event being conducted online due to the epidemic.

Feel free to register...

______________________________________

Szanowni Państwo,

 

Chcielibyśmy poinformować o otwarciu rejestracji na warsztaty dla naukowców dotyczące grantów Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC), prowadzone przez topową holenderską agencję szkoleniową Yellow Research. Spotkanie poprowadzi Lotte Jaspers, współzałożycielka Yellow Research. Ekspertka ma wieloletnie doświadczenie praktyczne w pisaniu wniosków aplikacyjnych oraz wspieraniu setek naukowców w staraniach o europejskie i krajowe granty.

 

Podczas szkolenia naukowcy znajdą podpowiedzi, jak napisać najlepszy wniosek grantowy. Będą poruszone m.in. następujące zagadnienia:

  • wniosek badawczy – jakich pomysłów oczekuje ERC
  • różnice w pisaniu części B1 oraz B2 wniosku
  • doskonałość badacza – kto i kiedy powinien aplikować
  • kryteria ewaluacji w ERC
  • struktura zwycięskiego wniosku: idealna prezentacja CV oraz projektu badawczego

Oprócz udziału w spotkaniu uczestnicy otrzymają podręcznik przygotowany w wersji elektronicznej przez Yellow Research  oraz dostęp do nagrania video ze spotkania. Co więcej, wszelkie wątpliwości i dodatkowe pytania zostaną wyjaśnione w specjalnym webinarium dla uczestników, podczas którego Prowadząca odniesie się do szczegółowych pytań i wątpliwości przekazanych na warsztatach i w e-mailach przesłanych przez uczestników. Chcielibyśmy zaznaczyć, że podobne warsztaty w ofercie komercyjnej Yellow Research kosztują 600-800 EUR.

 

Warsztaty odbędą się w Pałacu Staszica w Warszawie (Nowy Świat 72) w dniu 27 maja 2020 roku w godzinach 9.00-16.30. Ramową agendę spotkania można pobrać ze strony PAN.

 

UWAGA: w związku z ewentualnością wydłużania się okresu trwania epidemii koronowirusa SARS-CoV-2 zakładamy możliwość organizacji całego spotkania w wersji elektronicznej. Nie jesteśmy w tej chwili w stanie przewidzieć, jak będzie wyglądała sytuacja pod koniec maja, dlatego uczestnicy zostaną powiadomieni najpóźniej na 2 tygodnie przed datą spotkania, w jakiej formie się ono odbędzie. Uczestnicy zostaną powiadomieni w osobnej wiadomości nt. wszelkich szczegółów. Zakresy tematyczne poruszane podczas obu typów warsztatów będą takie same. Pozostałe reguły dotyczące rekrutacji uczestników pozostaną niezmienione.

 

 

Rejestracja na spotkanie jest obowiązkowa. Formularz rejestracyjny do wydarzenia znajduje się TUTAJ. Na spotkanie można zapisywać się do 5.05.2020, godz. 12.00. Zastrzegamy sobie prawo do wyboru uczestników na podstawie formularza aplikacyjnego. Wybrani uczestnicy zostaną powiadomieni osobnym e-mailem najpóźniej 12 maja 2020 r.

 

 

Agendę spotkania oraz wszelkie szczegóły znajdą Państwo na stronie PAN TUTAJ. Anglojęzyczna wersja  jest dostępna TUTAJ.

 

Uprzejmie prosimy o rozpowszechnienie tej wiadomości w Waszych kanałach informacyjnych!

 

Miejsce: Pałac Staszica, Nowy Świat 72, Warszawa (lub online)

Data: 27 maja 2020 r.

Godzina: 9.00-16.30

Zapisy do: 5.05.2020, godz. 12.00

Uczestnicy: naukowcy reprezentujący wszystkie dziedziny wiedzy, rozważający złożenie grantu ERC z polską jednostką

Koszt: bezpłatne

Organizator: Biuro ds. Doskonałości Naukowej PAN, doskonalosc@pan.pl

Groups